427680-2020 - ÄndringSverige-Hallstahammar: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förfrågningsunderlag Brukslinjen avseende Kollektivtrafikupphandling våren 2020
Referensnummer: 20/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikuppdraget omfattar serviceresor – och även beställningscentral och system för samordning av vissa resor enligt trafikbeskrivning och villkor i enlighet med bilagor.
I uppdraget ingår inte;
— Den allmänna linjetrafiken på Brukslinjen, anordnas av Kollektivtrafiknämnden
— Kompletteringstrafik, som anordnas av Kollektivtrafikförvaltningen i hela Västmanlands län
— Riksfärdtjänst, som i kommunen anordnas av Riksfärdtjänsten Sverige