2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och upplastning alla fraktioner SKÅ
Beskrivning: Detta omfattar transport av insamlat mat- och restavfall från Ekerö kommuns abonnenter, som hanteras i två separata flöden: Matavfall förpackat i grön påse, blandat med restavfall. Löst matavfall i separat flöde.
Intern identifierare: 673693
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Transport och upplastning alla fraktioner SKÅ