See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Småmaskiner inkl. service och reservdelar
Beskrivning: Uddevalla kommun behöver förnya sitt ramavtal gällande småmaskiner; såsom gräsklippare, röjsåg, grästrimmer, häcksaxar etc, inklusive service och reservdelar för småmaskinerna.
Intern identifierare: KS/2024:658
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16311000 Gräsklippare
Ytterligare klassificering (cpv): 42642000 Verktygsmaskiner för bearbetning av trä, ben, kork, hårdgummi eller hårdplast, 44510000 Verktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000