427721-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Torn, fackverksmaster, lyftkranar och ledningsmaster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av termoplastade stålrörsmaster
Referensnummer: 02159/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44212200 Torn, fackverksmaster, lyftkranar och ledningsmaster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om leverans av termoplastade stålrörsmaster (kontaktledningsmaster) för spårvägsbanan i Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44212220 Ledningsmaster, stolpar och pålar, 44212221 Ledningsmaster, 44212224 Stolpar för luftledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalstiden är två med möjlighet till förlängning i ytterligare 1+1 år.