427727-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning 26-30.Tjörns kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster - Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning 26-30.Tjörns kommun
BeskrivningUpphandlingen avser vinterväghållning, inklusive snöröjning, halkbekämpning och vårsopning. Handskottning ingår i betydande omfattning. Entreprenaden är uppdelad i två driftområden: Tjörn Norr (Höviksnäs, Kyrkesund, Kållekärr, Långekärr, Myggenäs, Sundsby och Säby) samt Tjörn Söder (Klädesholmen, Rönnäng, Skärhamn och Vallhamn). GPS-baserad åtgärdshantering används för uppföljning och dokumentation.
Intern identifierare2026-192
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMALL Anbudsformulär
Intern identifierare1923725-0
Ytterligare om kontraktets artByggentreprenader
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1
BeskrivningDelområde 1 Södra Tjörn
Intern identifierare1928571-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2
BeskrivningTjörn Södra
Intern identifierare1934922-2