Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TV-inspektion av allmänna dagvatten- och spillvattenledningar
Referensnummer: 21/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 76600000 Besiktning av rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar TV-inspektion av allmänna dagvatten- och spillvattenledningar med dimensioner från 100 mm till 1400 mm i Tekniska verkens anläggningar i Linköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen