See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Videocystoskop för engångsbruk
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande komplett videocystoskop för engångsbruk samt monitorer. Videocystoskopen ska användas till både diagnostiska undersökningar samt operativa ingrepp med krav på arbetskanal. Det uppskattade behovet under avtalsperioden är ca 7 600 st videocystoskop för engångsbruk samt ca 10 st monitorer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108486:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33168100 Endoskop, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33162200 Operationsinstrument, 33162100 Utrustning för operationssalar