Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kirurgi
Referensnummer: 2023-POL000176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar öppen samt sluten vård inom det kirurgiska området.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen