42784-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Fartyg och båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Procurement of NB550 — Icebreaking Archipelago Passenger Ship.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen This procurement comprises: Construction and delivery of one (1) icebreaking passenger vessel for traffic in the Stockholm Archipelago.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34500000 Fartyg och båtar, 34510000 Fartyg, 34512000 Fartyg och liknande båtar för passagerartrafik eller godstransport, 34521000 Specialbåtar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.