427846-2025 - Resultat
Sverige – Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering – Storköksutrustning installation, köp och service
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Storköksutrustning installation, köp och service
Beskrivning: Kommunen avser att upphandla ett ramavtal för nyinköp, installation, garantiservice och årlig funktionsservice och förebyggande underhåll av befintlig, i huvudsak, fastmonterad storköksutrustning. Avtalsägare är fastighetsenheten, vilka förvaltar kommunens fastigheter som i huvudsak består av skolor, förskolor, äldreboende och kontorslokaler. Objekten finns i hela kommunen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111246:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39711420 Spishällar, 42959000 Diskmaskiner för storkök, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar