427924-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Invändig TV-inspektion, Högtrycksspolning och slamsugning av Självfallsledningar
Referensnummer: UH-2023-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44161500 Högtrycksledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen