See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schemaläggningssystem för elever 2025
Beskrivning: Skellefteå kommun upphandlar ett IT-stöd för schemaläggning. It-stödet kommer främst nyttjas av kommunens 32 grundskolor med ca 8100 elever och ca 1000 lärare, kommunens fyra gymnasieskolor med ca 2 300 elever samt den kommunala vuxenutbildningen med ca 1400 elever och 140 lärare. Efterfrågat IT-stöd ska vara ett färdigt IT-stöd som används för schemaläggning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112148:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48332000 Programvara för schemaläggning