427953-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drogtester
Referensnummer: 20173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drogscreening i urin med möjlighet till verifikation och vid behov salivprov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen