42796-2020 - ResultatSverige-NYNÄSHAMN: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsa Nynäshamn
Referensnummer: SUN 2019/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Nynäshamns kommun upphandlar företagshälsa för sina anställda. Leverantören ska stödja beställaren i sitt arbetsgivaransvar och arbeta för en bra arbetsmiljö.
Avtalets form
Ramavtal, som kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen