427972-2020 - KonkurrensutsättningSverige-SUNDSVALL: Väghållning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning
Referensnummer: MSVAB-2020-00070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster inom snöröjning och halkbekämpning på MittSverige Vatten & Avfalls anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen