Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska Underhållstjänster.
Referensnummer: 6884
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mekaniska underhållstjänster innefattande reparationsarbeten och underhåll främst inom områdena VA-anläggningar och Värmeverk. Ingående beställare är bl.a. Gästrike Vatten AB, Gävle Energi AB, Söderhamn NÄRA AB, Ljusdal Vatten AB och Hudiksvalls kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mekaniska Underhållstjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar, 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten, 45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen