2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport av avfall 2024
Beskrivning: Sorsele kommun bjuder in till anbudsgivning gällande transport av avfall. Uppdraget omfattar transport av hushålls- och verksamhetsavfall från Sorsele kommun.Uppdraget skall genomföras enligt miljöbalkens lagar, tillhörande regler och upphandlingsdokumentets specifikationer. Ansvarig upphandlare har semester från 2024-12-23 och är tillbaka i tjänst den 7 januari. Inga frågor kommer att besvaras under denna period. Annonseringstiden är satt till hänsyn för detta.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105821:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport