428046-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Läkemedel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsleveranser.
Referensnummer: UE/170173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av läkemedelsleveranser till Landstinget i Värmland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33600000 Läkemedel, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 85149000 Farmaceutiska tjänster, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen