42805-2017 - ResultatSverige-Gävle: Kaffe
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel för fika.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Landstinget upphandlar livsmedelsprodukter för fika. Upphandlingen omfattar produktgrupperna: kaffe, te, chokladdryck, mjölk, kakor och sötning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15861000 Kaffe, 15511000 Mjölk, 15812000 Bakverk och kakor, 15830000 Socker och liknande produkter, 15842210 Chokladdryck, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.