2. Förfarande
Förfarande
Titel: Julgransinsamling i Stockholms stad
Beskrivning: Uppdraget gäller ett funktionsansvar för julgransinsamling i Stockholms stad. Ansvaret omfattar insamling och rensning av julgranar samt bortforsling av övrigt avfall. Hämtning ska utföras enligt överenskommelse med Beställaren. I detta uppdrag finns två typer av insamlingsplatser, fasta obemannade insamlingsplatser samt ”spontanhögar (granar som dumpas på platser som inte är fast insamlingsplats).
Intern identifierare: 25SVOA421
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Julgransinsamling i Stockholms stad