42808-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörmärkning - märkning av rörledning
Referensnummer: 20MB1978
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag omfattar att vid behov märka upp rör, ta fram skyltar och dekaler för uppmärkning av befintliga och nya rör samt borttagning av tidigare märkning, på SVOA:s avloppsreningsverk och vattenverken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
41110000 Dricksvatten, 44162500 Rörledningar för dricksvatten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen