42811-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för helhetsleverantör av laddstationer – hårdvara, installation samt operatörstjänst för service och administration
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB inbjuder till möjlighet att ansöka om att få lämna anbud avseende Ramavtal för helhetsleverantör av laddstationer – hårdvara, installation samt operatörstjänst för service och administration.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31158000 Laddningsanordningar, 31158100 Batteriladdningsdon, 31681500 Uppladdare, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen