428138-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrisk öppenvård för vuxna med geografiskt områdesansvar i Hägersten-Liljeholmen, Älvsjö och Skärholmen samt Järfälla och Upplands-Bro
Referensnummer: 18/102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar psykiatrisk vård för vuxna för två anbudsområden med geografiskt områdesansvar.
— Anbudsområde 1: Stadsdelarna Hägersten- Liljeholmen, Skärholmen och Älvsjö.
— Anbudsområde 2: Kommunerna Järfälla, Upplands-Bro.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen