428150-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Slamkemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier för VA-verk och badanläggningar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24958300 Slamkemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kalk, vattenrenings- och fällningskemikalier till VA verksamhet och kemikalier till badhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24958300 Slamkemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen