428196-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Miljökvalitetskontroll
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad Recipientkontroll i Stockholms skärgård
Referensnummer: 20MB819
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90714500 Miljökvalitetskontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten AB inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende samordnad recipientkontroll i Stockholms Skärgård. Stockholm Vatten AB ska ha kontinuerlig tillgång till de tjänster som efterfrågats och som ingår i upphandlingen.
Pris
Fyll i priscellerna under respektive flik i SKS program fr.o.m. 2021 (priser) och bifoga dokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt, 90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen