428230-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Ramavtal upphandlingskonsulter och upphandlingsjurist
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal upphandlingskonsulter och upphandlingsjurist
BeskrivningNationalmuseeum med övriga avropande myndigheter behöver fortsatt förstärkning av externupphandlingskompetens och genomför därför en ny ramavtalsupphandling. Upphandlingens syfte är att få ramavtal med leverantörer som täcker myndigheternas behov av generella tjänster inom ett brett upphandlingsområde, men även har specialistkompetens inom IT-upphandling samt upphandlingsjuridiska tjänster.
Intern identifierareDnr NM2024-478
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
Ytterligare klassificering (cpv): 79111000 Juridisk rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd16 000 timmar