428323-2016 - PlaneringSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FMV 403408 Inhyrd Personal IT-säkerhet.
Referensnummer: UH-2016-512
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en inhyrd personal. En och samma konsult skall verka i rollen som handläggare inom On-board Security. På FMV bedrivs just nu 2 stora projekt inom ubåtsproduktion, Gtd och A26. Syftet med projekt Gtd är att genomföra en halvtidsmodifiering av ubåtar typ Gtd. Projekt A26 syftar till att anskaffa 2 stycken ubåtar typ A26.
Observera att inlämningsdatum för anbuden är 9.1.2017.
Frågor kan ställas via e-avrop t.o.m. 8.12.2016 och uppdatering sker längst t.o.m. 12.12.2016.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser en inhyrd personal som skall verka i rollen som handläggare inom on-board security.