428378-2023 - ResultatSverige-Östersund: Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tillgänglighetskonsult
Referensnummer: RS/52/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jämtland/Härjedalen upphandlar certifierad konsult gällande  inventering tillgänglighet  av regionens fastigheter med avseende på främst enkelt avhjälpta hinder samt stöd i pågående projekt med avseende på tillgänglighet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inventering av Region Jämtland/Härjedalens fastigheter avseende tillgänglighet.