Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsrobot för minimalinvasiv multikvadrantkirurgi för avancerad gastrointestinal, gynekologisk, urologisk, barnkirurgi samt thoraxkirurgi.
Referensnummer: UPPH2020-0057
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33162100 Utrustning för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33162100 Utrustning för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen