428403-2024 - Resultat
Sverige – Snöröjning – Vintervägsrenhållning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVintervägsrenhållning
BeskrivningTierps kommun upphandlar vinterväghållning och halkbekämpning för AB Tierpsbyggen, Tierps Energi & Miljö AB och Tierps kommunfastigheter AB.
Intern identifierare2024-39
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000