Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Isoleringsarbete
Referensnummer: 18/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45320000 Isoleringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Isoleringsarbete inkluderat material m.m. för utförande av tjänsten på Tekniska verken i Linköping AB (publ.) anläggningar. Upphandlingen är uppdelad i två delar, Delområde 1: Östergötland, främst anläggningar i Linköping. Samt delområde 2, Katrineholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Isoleringsarbete inkluderat material mm för utförande av tjänsten på Tekniska verken i Linköping AB (publ) anläggningar. Upphandlingen är uppdelad i två delar, Delområde 1: Östergötland, främst anläggningar i Linköping. Samt delområde 2, Katrineholm.