428426-2019 - ÄndringSverige-AVESTA: Rotfrukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel grupp 9 rotfrukter Avesta Norberg Skinnskatteberg
Referensnummer: 2018-000014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03221110 Rotfrukter
II.1.4.
Kort beskrivning
För Avesta, Norberg och Skinnskattebergs kommuner upphandlas rotfrukter.
Upphandlande myndighet
Avesta kommun Org. nr 212 000-2262
Norberg kommunOrg. nr 212 000 2072
Skinnskatteberg kommunOrg. nr 212000-2023