428452-2017 - ResultatSverige-Borås: Utredning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturinventeringskonsulter.
Referensnummer: 2017IN0004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79720000 Utredning
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvärdesinventeringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 90700000 Miljötjänster, 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt, 90713000 Miljörådgivning, 90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen