Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Ingesund 2019
Referensnummer: C2019/669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads universitet upphandlar lokalvård för universitetets lokaler på Musikhögskolan Ingesund (Arvika).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen