428543-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redovisningsrevision
Referensnummer: RD19/04365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser redovisningsrevision m.m. för löpande revision av Region Dalarnas interna kontroll samt fördjupade granskningar, om behov uppkommer, inom specifika områden kopplade till huvuduppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen