See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Varmmatsdistribution
Beskrivning: Upphandlingen omfattar transporter av färdiglagad mat, vilket innebär transport av transportvagnar innehållande färdiglagad mat och i förekommande fall även exempelvis mejerier, specerier och liknande. Transport sker från tillagningskök till mottagningskök enligt bestämda turer. Vid nästkommande utleverans sker dessutom returtransport av tomma transportvagnar från mottagningskök tillbaka till tillagningskök.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tur 1 Ekholms området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tur 2 Harvestad området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tur 3 Brokind & Vist området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tur 4 Folkunga området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Tur 5 KG området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Tur 6 Ånestads området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Tur 7 Vidingsjö området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Tur 8 Ullevi området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Tur 9 Ljungsbro området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Tur 10 Berzelius området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Tur 11 Tornhags området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Tur 12 Kärna området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Tur 13 Vikingsstads området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Tur 14 Änggårds området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Tur 15 ALG området 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Tur 16 ALG området 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Tur 17 Ekängs området
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111554:Lot:17