See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster
Beskrivning: Bengtsfors kommun och alla dess Bolag bjuder in till anbudsgivning i ramavtalet hantverkstjänster. Vi upphandlar 8 olika hantverkstjänster i separata avtal. Ni väljer att svara på en eller flera avtalsområden: - Byggarbeten - Elarbeten - Glasmästeriarbeten - Golvläggningsarbeten - Måleriarbeten - Plåtslageriarbeten - Ventilationsarbeten - VVS och rörläggningsarbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Glasmästeriarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Golvläggningsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Måleriarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Plåtslageriarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: VVS- och rörläggningsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117766:Lot:8