2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skra Bro Nybyggnad vård- och omsorgsboende
Beskrivning: Upphandlingen avser Skra Bro, nybyggnad ett vård- och omsorgsboende med 79 lägenheter med en BTA av ca. 8000 kvm.
Intern identifierare: SFF-2024-00002
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000