428777-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Södertälje: Undervisning och utbildning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1198 Visuell mångspråkig undervisning enligt Lgr11.
Referensnummer: TI 2017-1198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertälje kommun efter genom förande av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering och denna frivilliga förhandsinsyn för avsikt att ingå avtal med Komplementskolan AB.
Avtalet avser digitala tjänster enligt Lgr11 för mellan- och hög-stadiet för utveckling av och tillgängliggörande av ett interaktivt flerspråkigt digitalt läromedel, samt tillägg för extra åtkomst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80521000 Utbildningsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser digitala tjänster enligt Lgr11 för mellan- och hög-stadiet för utveckling av och tillgängliggörande av ett interaktivt flerspråkigt digitalt läromedel, forskningsdeltagande, samt tillägg för extra åtkomst.