428831-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kungälv: Fysisk planering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för översiktsplanering
Referensnummer: KS2019/1354
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70332100 Fysisk planering
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungälvs kommun inbjuder till anbudsinlämning gällande konsulter avseende översiktsplanering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70332100 Fysisk planering, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71222100 Kartläggning av tätortsområden, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen