428833-2026 - Resultat
Sverige – Städning – Städtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster
BeskrivningEkerö kommun avser att upphandla städtjänster för kommunens verksamheter såsom skolor, förskolor, och kontor m.fl. Upphandlingen är uppdelad i två (2) separata geografiska områden: Ekerö (inkl. Munsö och Adelsö)Färingsö (inkl. Lovö)Avtal avses att tecknas med en (1) leverantör per område.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde Ekerö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90884:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde Färingsö
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90884:Lot:2