Officiellt namn: AB Ängelholmshem Postadress: Box 1111 Ort: Ängelholm Postnummer: SE-262 22 Land: Sverige Att: Camilla Cronberg E-post:camilla.cronberg@angelholmshem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal bygg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtalet omfattar utförande av byggservice och byggentreprenader för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun. I uppdraget ingår även beredskap för akuta åtgärder årets alla dagar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))