Officiellt namn: AB Ängelholmshem Postadress: Box 1111 Ort: Ängelholm Postnummer: SE-262 22 Land: Sverige Att: Camilla Cronberg E-post:camilla.cronberg@angelholmshem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal VS.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtalet omfattar utförande av VS-arbeten för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun med förutsättningar. I uppdraget ingår även beredskap avseende akuta åtgärder årets alla dagar vid samtliga tidpunkter på dygnet. Inom ramavtalet ska även utföras service av värmepumpar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.