428853-2016 - ResultatSverige-Ängelholm: Golv- och plattläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal golv.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtalet omfattar utförande av golventreprenader för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun i befintliga fastigheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45431000 Golv- och plattläggning, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432130 Golvbeläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.