428855-2016 - ResultatSverige-Ängelholm: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal el.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtalet omfattar utförande av elserviceuppdrag, vitvaruinstallationer och elentreprenader för AB Ängelholmshem, AB Ängelholmslokaler och Ängelholms kommun. I uppdraget ingår även beredskap avseende akuta åtgärder årets alla dagar vid samtliga tidpunkter på dygnet. I åtagandet ingår att hålla ersättningskyl/-frys vid avrop av akut åtgärd avseende kyl alt. frys i lägenhet och som tillhör beställaren.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.