Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till Miljö- och byggnadsförvaltningen
Referensnummer: 19-009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Tingsryds kommun har behov av att upphandla ett nytt verksamhetssystem med ärendehantering och verksamhetsstöd till Miljö- och byggnadsförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen