428907-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Mikrofoner och högtalare
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Scen, Ljud och Ljus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristianstad.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kristianstad kommun önskar anbud på förhyrning av scen, ljud och ljus samt tillhörande personalkategorier och utrustning av typen mikrofoner, ljuskällor osv.
Observera att frågor inte besvaras i perioden 161223 till 170101.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32340000 Mikrofoner och högtalare
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner