429096-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – (7593) Surahammar – avgränsande provtagning, riskbedömning med option på åtgärdsutredning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel(7593) Surahammar – avgränsande provtagning, riskbedömning med option på åtgärdsutredning
BeskrivningAvgränsande provtagning av jord och grundvatten inom Surahammars bangård. Option på åtgärdsutredning om risk konstateras. Avrop av Miljökonsulter Förorenade områden - Dynamiskt inköpssystem (DIS) , 8465, MILJÖKONSULTER INOM FÖRORENADE OMRÅDEN (DIS)
Intern identifierareKOM-420405
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare(7593) Surahammar – avgränsande provtagning, riskbedömning med option på åtgärdsutredning