See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sörmon grundvattennät etapp 1
Beskrivning: Projektet omfattar nytt grundvattennät från verket till grundvattenbrunnar. Planerat ledningsnät är ca 1600 m och till ledningsnätet ska två anläggningar med tillhörande tryckklockor anläggas. Ledningsnätet ska anslutas i verket under pågående drift. Entreprenören ska under fas 1 projektera ledningsnät och tillhörande tryckklockor, med stöd av tidigare utredningar, samt vid en ev övergång till fas 2 utföra entreprenaden på projekterat ledningsnät och anläggningar..
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107203:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar