See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rackarberget torget renovering och nyproduktion
Beskrivning: Upphandling avser rivning, renovering och nyproduktion av flerbostadshus och verksamhetslokaler lokaliserade inom fastigheten Luthagen 61:2, Adress: Rackarbergsgatan 8, 10 och 12-14, 752 32 Uppsala.
Intern identifierare: UH 2023-000391
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000